Prosty sposób na wzbudzenie zazdrości wśród wędkarzy

Ryba na haczyku

Chyba nikt bardziej nie lubi się przechwalać jak wędkarze. Oni mogą godzinami opowiadać o swoich wyprawach na ryby. Chwalą się tym gdzie i kiedy łowili. Oczywiście kulminacyjnym momentem każdej rozmowy wędkarzy jest chwalenie się tym, co się złowiło. Niektórzy szczerze opowiadają o swoich połowach. Są jednak wędkarze, których ryby najbardziej rosną po złowieniu. I ciężko jest z nimi konkurować, bo zawsze łowią większe i lepsze okazy.

W takim przypadku najlepiej jest konkurować miejscem, w którym się łowi. Ważne, aby było odpowiednio egzotyczne i wzbudzało zachwyt i zazdrość wśród kolegów. Wydawać się może, że jest to bardzo trudne do osiągnięcia. Zwłaszcza, jeśli chodzi o wspólne wakacje z rodziną. Część rodzin, bowiem nie popiera i nie rozumie pasji wędkarskich głowy rodziny. Na szczęście, można wszystko doskonale połączyć. Można połączyć egzotyczne łowienie ryb z cudownym wypoczynkiem reszty rodziny.

Spis treści

Turcja kojarzy się ze słońcem, plażą, bezpiecznym opalaniem. Jest egzotyczna a zarazem bardzo nam bliska. Pogoda zawsze jest murowana, cała rodzina będzie zachwycona kiedy znajdzie się na wakacjach w Turcji. No tak, ale czy zapalony wędkarz nie będzie narzekał, że nie pojechał na Mazury? Że nie zdecydował się na wakacje nad jakimś jeziorem lub rzeką? Nie będzie. Nie dlatego, że nie pozwoli mu żona. Dlatego, że nie będzie musiał rezygnować ze swojego hobby. I co więcej! Będzie mógł się chwalić nie tylko tym, co złowił, ale także tym gdzie łowił.

Spis treści

Taki wędkarz na wakacjach w Turcji ma sporo możliwości. Może łowić ryby stojąc nad brzegiem morza. Może też wybrać się na wakacyjny rejs morski i łowić ryby na otwartym morzu. Wyruszyć o poranku statkiem z innymi zapaleńcami na połów. Może też wynająć mniejszą łódkę i razem z lokalnym znawcą akwenu, udać się na prywatny połów. Na pewno nie wróci z pustymi rękoma. Okonie, leszcze czy ryby typowo śródziemnomorskie są bardzo miłą zdobyczą. Wystarczy tylko zarzucić haczyk w odpowiednim miejscu, by cieszyć się pięknymi zdobyczami. I wszyscy są zadowoleni. Cała rodzina może pływać i się opalać, wędkarz może łowić ryby i będzie się miał później czym chwalić. Łowienie ryb w morzu śródziemnym, podczas morskiego rejsu statkiem – nie łatwo jest to pobić. Oj nie łatwo.