Wycieczka fakultatywna do Stambułu

Widok z samolotu

Kiedy już kilka razy będziecie w Turcji na wakacjach i się zdążycie w niej zakochać, przyjdzie moment, w którym poczujecie, że musicie zobaczyć Stambuł. Niektórzy swoją przygodę z Turcją zaczynają właśnie od Stambułu. Inni, od piaszczystych plaż Alanyi. Jednak jest wspólne. Stambuł przyciąga zarówno tych, którzy mieli szczęście i już go widzieli, jak i tych, którzy jeszcze go nie widzieli. Jeśli więc chcecie zobaczyć Stambuł, to najlepiej zdecydować się na wycieczkę fakultatywną.

Spis treści

Można wybrać się do Stambułu na zorganizowaną wycieczkę z polskiego biura podróży. Zwiedzać go przez tydzień i później jechać odpoczywać na plaże. Takie rozwiązanie ma swoje zalety, ale nie jest też pozbawione wad. Najpoważniejszą wadą jest to, że zwiedzamy Stambuł według ściśle określonego planu. I robimy to dużą grupą. Niestety w takim przypadku nie zobaczymy wszystkiego, co chcielibyśmy zobaczyć. Musimy dostosować się do oczekiwań większości uczestników wycieczki.

Za to wycieczka fakultatywna do Stambułu z lokalnym biurem podróży to już inna bajka. Nie dość, że możemy spędzić w Stambule tyle czasu ile chcemy, to jeszcze mamy pewność, że zobaczymy to, co chcemy zobaczyć. Jeżeli coś nas nie będzie interesowało, to przewodnik nas nie zmusi do tego, abyśmy to zobaczyli. W takim przypadku zwiedzamy Stambuł w kameralnej grupie i to my mamy decydujący głos o tym, co i kiedy zobaczymy.

Spis treści

Stambuł warto zobaczyć, bo jest to naprawdę niesamowicie piękne miasto. Warto jednak wybrać się tam z zaufanym przewodnikiem, który zna dobrze miasto. Dzięki temu już nawet dwudniowa wycieczka może być bardziej kompleksowa niż tygodniowy pobyt z biurem podróży. Zawsze tak jest, że wyprawa, którą sami sobie przygotujemy i zaaranżujemy, jest znacznie lepsza niż to, co przygotowane jest dla wszystkich. Wiadomo, że część atrakcji będzie się pokrywała, ale będzie to zdecydowanie mniejsza część. I zobaczymy też prawdziwy Stambuł, poznamy ludzi, którzy tam mieszkają na stałe.