Wycieczka fakultatywna do Pamukkale

Czy będąc na wakacjach warto wybrać się na wycieczkę do Pamukkale? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Oczywiście, że warto wybrać się do Pamukkale. I to nawet, jeśli już tam byliśmy. Za każdym razem można bowiem doświadczyć czegoś nowego, zobaczyć coś nowego. Niezwykle trudno jest bowiem za jednym razem zobaczyć wszystko, zwłaszcza podczas wycieczki jednodniowej. Można zobaczyć dużo, ale na pewno nie wszystko.

Spis treści

Do Pamukkale najlepiej wybrać się z licencjonowanym, lokalnym biurem podróży. Doskonałym wyborem będzie biuro podróży alanyaonline.pl, w którym bez problemu znajdziemy wycieczkę fakultatywną do Pamukkale. Możemy wybrać się na jedno lub dwudniową wycieczkę. Wszystko zależy od naszych oczekiwań. Zostaniemy odebrani z hotelu i do hotelu odwiezieni. I po drodze nie będzie nas nic interesowało oprócz zwiedzania. Jedzie się oczywiście z polskim przewodnikiem. Co najważniejsze, nie ma postoju na przymusowe zakupy. Dzięki czemu nie tracimy czasu na zwiedzanie.

Spis treści

Bawełniany zamek, bo tak tłumaczy się nazwę Pamukkale to cud natury. Składa się z wapiennych basenów, ułożonych jak tarasy. W basenach jest gorąca, źródlana woda. Jej temperatura osiągać może nawet ponad 35 stopni Celsjusza. Pamukkale jest piękne, cudowne i niesamowite. Ciężko opisać to, co można zobaczyć po przybyciu na miejsce.

Warto wiedzieć, że tarasy, którymi spaceruje się w dół zbocza są sztucznie przygotowane. Dzięki temu można lepiej dbać o naturalne tarasy wapienne. Te naturalne tarasy można zobaczyć, ale nie można nimi spacerować. Są objęte całkowitą ochroną. Dzięki temu przyszłe pokolenia także będą mogły się cieszyć tym niesamowitym cudem natury.

Wybierając się do Pamukkale warto wziąć ze sobą wygodne obuwie, które może ulec zamoczeniu. Przydaje się zwłaszcza podczas schodzenia tarasami. Nie można też zapomnieć o ochronie przed słońcem. Zalecane są wszelkiego rodzaju kremy z filtrem, czapki i kapelusze. Słońce odbija się bowiem od wapiennych basenów i opala zarówno z góry jak i z dołu. Jeśli spędzimy zbyt dużo czasu bez ochrony, możemy nabawić się oparzeń słonecznych.