Wczasy w Turcji w czerwcu czy warto jechać?

Czerwiec większości kojarzy się z wakacjami i sezonem urlopowym. Wiadomo, że tak jest, jeśli chodzi o jego drugą połowę, kiedy dzieci i studenci mają już wolne i mogą zacząć wakacje. To właśnie na drugą połowę czerwca, lipiec oraz sierpień przypada główny sezon wakacyjny. Warto się zastanowić nad tym, czy czerwic jest najlepszym miesiącem na wczasy?

Spis treści

Jeżeli chodzi o wakacje w Turcji, to czerwiec jest doskonałym miesiącem na to, by jechać na wczasy. Temperatura powietrza i wody jest już na wysokim poziomie, zaczyna się robić naprawdę upalnie, ale upał nie jest jeszcze tak dokuczliwy jak w szczycie sezonu, czyli w lipcu i sierpniu.

W pierwszej połowie miesiąca jest ciepło i przyjemnie, nie ma jeszcze takich tłumów. Więc jeśli możecie jechać na wczasy do Turcji w pierwszych dniach czerwca, to nie warto się nad tym zastanawiać. Jeśli chodzi o pogodę, to będzie ona murowana i bez problemu można się opalić na piękny brąz. Warto przed opalaniem wybrać się do dobrego hammamu, by opalenizna utrzymywała się znacznie dłużej. Woda w basenach i morzu też ma przyjemną temperaturę, więc zażywanie kąpieli będzie niezwykle przyjemne.

W drugiej połowie miesiąca zaczyna się właściwy sezon urlopowy. To wpływa na liczbę turystów przylatujących do Turcji. Jest ich oczywiście więcej. Na dodatek ceny wczasów stają się wyższe i nie zawsze można liczyć na upolowanie korzystnej okazji last minute. Na szczęście lokalna oferta wycieczek fakultatywnych jest niezwykle bogata i każdy znajdzie jakąś wycieczkę dla siebie. Jeśli chodzi o temperaturę, to w drugiej połowie czerwca zaczynają się prawdziwe upały.

Spis treści

Wczasy w Turcji w czerwcu to doskonały pomysł. Jak już wspomnieliśmy nie jest jeszcze tak upalnie jak w lipcu i sierpniu, ale pogoda jest znakomita. W Turcji jest bezpiecznie i to niezależnie od tego, w którym miesiącu się do niej udamy. Wybierając pierwsze tygodnie czerwca jest szansa na spędzenie cudownych wakacji, bez nadmiaru innych turystów. Druga połowa czerwca to klasyczny sezon i wszędzie jest znacznie więcej osób. Ale i tak wakacje są niezwykle przyjemne