Wakacje za granicą bez biura podróży

Najczęściej wybierając się na wakacje za granicę decydujemy się na skorzystanie z usług biura podróży. Bardzo często nawet nie szukamy destynacji. Idziemy do biura podróży i mówimy, że chcemy jechać na wakacje. Tam powinniśmy poznać kilka ofert i wybrać coś dla siebie.

Można też szukać wakacyjnych ofert na stronach biur podróży. Można przeglądać je godzinami, by w końcu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Łatwiej jest kiedy wiemy, gdzie chcemy jechać. Które państwo, który region najbardziej nas interesuje. Wtedy mamy mniej ofert do przejrzenia.

Spis treści

Wybierając zorganizowane wakacje niczym nie musimy się przejmować. Wszystko powinno być przygotowane i nasza rola ogranicza się tylko do zapłacenia za wakacje. Jeśli wybieramy się na wakacje do Turcji, to zaraz po wylądowaniu na lotnisku i przejściu przez granicę, zostaniemy odebrani i odwiezieni do hotelu. W hotelu otrzymamy pomoc w zameldowaniu. Rezydent umówi się też na spotkanie, na którym poda ważne informacje i będzie starał się sprzedać nam wycieczki fakultatywne. Będziemy mieli przeświadczenie, że ktoś się nami opiekuje i w razie problemów, mamy na kogo liczyć. To rozwiązanie jest bardzo wygodne, ale nie jest najtańsze. Warto z niego skorzystać, kiedy chcemy mieć spokojne wakacje i nie chcemy wszystkiego załatwiać samodzielnie.

Co przemawia za samodzielnymi wakacjami

Organizując samodzielne wakacje za granicą musimy, co prawda poświęcić na to więcej czasu. Ale dzięki temu, możemy je lepiej zaplanować. Mogą mieć dowolną długość, gdyż sami decydujemy się na określone loty. Możemy wybrać dowolny hotel, który będzie dostosowany do naszych oczekiwań. Musimy zadbać o ubezpieczenie oraz transfer z lotniska do hotelu. Nie jest to jednak nic trudnego. Wystarczy tylko internet i wszystko można załatwić nie wychodząc z domu. Na koniec okazuje się, że nawet dłuższe wakacje zorganizowane samodzielnie, są tańsze niż wakacje z biura podroży. To, co wybierzemy zależy od naszych potrzeb. Czasem warto jednak zaryzykować.