Wakacje objazdowe po Chorwacji — 3 miejsca, które warto zobaczyć

Chorwacja

Wycieczki, które charakteryzują się dużą liczbą odwiedzonych miejsc w danym regionie atrakcyjnych turystycznie, cieszą się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników podróży. Wybierając wakacje autokarem w Chorwacji, nie zapomnij o wygodnym obuwiu! Sprawdź, które miejsca są szczególnie warte odwiedzenia i zarezerwuj swoje wczasy objazdowe jeszcze dziś!

Spis treści

To charakterystyczny rodzaj wycieczek zorganizowanych, które zwykle trwają 5-7 dni. Wybierając wakacje objazdowe, bardzo często można spotkać się z ofertą wylotu samolotem i powrotu autokarem, zatrzymując się po drodze w najciekawszych miejscach, nie tylko na nocleg, ale również zwiedzanie i posiłki. To wiele zwiedzania i spacerowania, ale również podziwiania krajobrazów zza szyby pojazdu.

Spis treści

Trzeba przyznać, że jest to specyficzne doświadczenie, głównie dla osób, które lubią spacerować, doświadczać i odwiedzać najbardziej malownicze zakątki. Decydując się na wakacje autokarem w Chorwacji, musisz liczyć się z tym, że nie będziesz mieć zbyt wiele czasu na wylegiwanie się z książką przy basenie czy wielogodzinne spacery po krętych uliczkach z mapą w ręku. Z pewnością jednak uda Ci się zobaczyć wszystko, co organizator dla Ciebie przewidział!

Spis treści

Oto lista miejsc, które warto zobaczyć, będąc w Chorwacji – wiele z nich z pewnością znasz z książek czy filmów, a wybierając wakacje autokarem, będziesz mógł obejrzeć je na własne oczy!

Split

To niewielkie miasto leżące na półwyspie, które łączy w sobie klimat Starego Miasta z nowoczesną, urokliwą mariną. Powodem, dla którego turyści tak chętnie tu przyjeżdżają, jest nie tylko fantastyczna sceneria, ale również wyjątkowy obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO — Pałac Dioklecjana. To wspaniała willa z IV wieku naszej ery, zbudowana dla ówczesnego cesarza, która zachowała się w doskonałym stanie. Warto udać się również do miejskich katakumb i odpocząć w jednej z licznych kafeterii nad morzem.

Dubrownik

To fantastyczne miasto. Nietórzy mówią, że to stolica Chorwacji, ale tak nie jest. Stolicą jest Zagrzeb. Natomiast Dubrownik to pełne wspaniałych budowli. Stały się one inspiracją do kręcenia wielu scen Gry o Tron — to właśnie tutaj znajdowała się siedziba Stolicy Siedmiu Królestw. Miłośnicy starych miast z pewnością będą chcieli spędzić tu niejedną godzinę, na przykład oglądając Fort Lovrijenac, ulokowany na skalistym półwyspie, wybudowany na planie trójkąta.

Mostar

To miasto leżące w Bośni i Hercegowinie, które charakteryzuje się wielokulturowością. To prawdziwa perełka dla miłośników obiektów o charakterze sakralnym — znajduje się tu wiele kościołów, cerkwi oraz meczetów. Znajdziesz tu również XVI-wieczny Stary Most, który w wyniku wojny domowej w latach dziewięćdziesiątych został zburzony — dziś można oglądać jego odbudowaną wersję.

Spis treści

Wybierając ten rodzaj wycieczek, na pewno nie będziesz się nudzić. W kilka dni zwiedzisz autokarem najważniejsze włoskie miejscowości i atrakcyjne turystycznie zabytki, będziesz jeść w różnych miejscach, kosztując lokalnych specjałów, i każdą noc spędzać w innym hotelu! To rozrywka w sam raz dla tych, którzy nie lubią w wakacje leżeć bezczynnie – zarezerwuj ją już dziś i spakuj się porządnie na tę wyjątkową przygodę!

Artykuł Partnera