Chyba nikt, kto przyjechał na wakacje do Turcji nie odmówi sobie zakupów na klasycznym, tureckim bazarze. Te bazary to zupełnie inny świat. W zależności od tego, na jaki baza trafimy, naszym oczom może ukazać się wiele interesujących rzeczy. Bazary doskonale wpisują się w turecką tradycję, ba! One są kwintesencją tej tradycji i mieszkańcy Turcji nie wyobrażają sobie prawidłowego funkcjonowania bez wizyt na bazarze. Więc bazary żyją pełnią życia. Są miejscem nie tylko, w którym robi się zakupy. Są miejscem, w którym toczy się życie towarzyskie. Aby tego doświadczyć, warto wybrać się na taki bazar.

Jaki bazar wybrać?

Może nie będzie to zbyt popularna opinia, ale ogólnie rzecz ujmując, bazary są bardzo do siebie podobne. Trwają one od rana do wieczora, można na nich kupić wiele ciekawych produktów. Spotkać wiele interesujących osób. Odbywają się w różne dni tygodnia tak, aby każdy mieszkaniec danego rejonu, miał szansę na zrobienie zakupów. Więc zarówno Alanya, jak i Side czy Manavgat mają swoje bazary i dni targowe.

Będąc na wakacjach wystarczy, że sprawdzicie, kiedy w waszym regionie odbywa się lokalny targ i możecie się na niego udać. Zrobić zakupy, spróbować nowych smaków, obserwować Turków i Turczynki, którzy robią tam zakupy. To bardzo interesujące przeżycie. Można doświadczyć coś nowego. Ale można też zauważyć wiele podobieństw do naszych, rodzimych targów i bazarów.

Przecież u nas też są wspaniałe, lokalne targi, na których można kupić wiele interesujących produktów. Są małe, osiedlowe bazarki, na których kupuje się świeże owoce i warzywa. W Turcji jest podobnie, tylko owoców i jarzyn jest więcej, są bardziej egzotyczne i w przeliczeniu na złotówki, są znacznie tańsze.

Więc wybór pomiędzy bazarem w Side a bazarem w Alanyi powinien opierać się tylko na tym, gdzie jest bliżej. Jeśli bliżej macie na bazar w Side, to sobotni bazar będzie idealny dla was. Natomiast wszyscy spędzający wakacje w Alanyi mają bazary we wtorek i w piątek. W Manavgat na dni targowe przeznaczony jest poniedziałek i czwartek. Więc każdy znajdzie coś dla siebie. Będziecie na jednym bazarze, to tak jakbyście byli na wszystkich. Zresztą, możecie to sprawdzić.

Informacje

Dodany: 2019-06-23
Kategoria: turcja

Tagi dla artykułu

bazar w Side, bazary w Turcji, Targ Alanya, targ w Turcji, zwiedzanie w wakacje