Śniadania na mieście? Sprawdź, dlaczego to dobry pomysł!

Śniadanie

Choć wielu z nas zaczyna ostrożniej gospodarować budżetem i szukać różnych sposobów na ograniczenie wydatków, to jednak zdrowe i smaczne odżywianie nie jest tym, na czym warto oszczędzać. Szczególnie dotyczy to śniadania, czyli – jak głosi znana maksyma – najważniejszego posiłku w ciągu dnia. W tym artykule chcemy Cię przekonać do tego, że jedzenie śniadań na mieście jest nie tylko dobrym pomysłem z punktu widzenia zdrowego odżywiania, ale też może Ci się opłacać. Zaskakujące? W takim razie zapraszamy do lektury.

Spis treści

Wielu z nas nie ma czasu ani ochoty, by przygotowywać sobie porządne śniadanie w domu. Z tego powodu albo wychodzimy na czczo, albo w najlepszym razie zabieramy do pracy kanapki, które – powiedzmy sobie szczerze – szybko się nudzą.

Jeśli ten opis jak ulał pasuje do Twojego poranka, to warto spróbować czegoś nowego i zacząć jadać śniadania na mieście. Szybko się przekonasz, że jest to idealny przepis na dobry początek dnia.

Spis treści

Znasz teorię slow life? Zakłada ona zwolnienie obrotów, unikanie sytuacji stresowych i niestawianie sobie nazbyt ambitnych celów. Elementem tej „strategii” może być właśnie jedzenie śniadań na mieście, dzięki czemu Twoje poranki staną się o wiele przyjemniejsze, wolne od zbędnego pośpiechu, a przy tym będą mieć pozytywny wpływ na Twoje zdrowie.

Spis treści

Osoby, które nie jedzą śniadań, są o wiele bardziej podatne na sięganie po przekąski – na przykład słodycze z firmowego automatu. Nie musimy chyba tłumaczyć, że nie ma to nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Jest to prosta droga do otyłości, a nawet poważnych zaburzeń układu sercowo-naczyniowego.

Warto również podkreślić, że przekąski mocno nadwyrężają Twój budżet. W tym kontekście jedzenie pożywnych śniadań na mieście można uznać za ekonomiczny wybór – zaoszczędzisz nie tylko na słodyczach, ale też gotowych kanapkach kupowanych w sklepie spożywczym czy na robieniu sobie własnych kanapek do pracy.

Spis treści

Jesteśmy przekonani, że już po kilku tygodniach jedzenia śniadań na mieście zauważysz pozytywne efekty na wadze. Jeśli masz nadwagę lub po prostu chcesz przejść na zdrową dietę, to naprawdę warto rozważyć rozpoczynanie dnia od pożywnego, zbilansowanego śniadania jedzonego w kawiarni.

Zwracamy uwagę na to, że śniadania na mieście to już nie tylko kajzerka z jajecznicą, ale często świetne zestawy składające się ze świeżych produktów, bogate w warzywa i naturalne źródła witamin, kwasów tłuszczowych oraz innych cennych mikro i makroelementów.

Spis treści

Jeśli Twój poranek zaczyna się od treningu, joggingu czy jazdy na rowerze, to tym bardziej dobrym pomysłem będzie uzupełnienie go o pożywne, zbilansowane śniadanie jedzone na mieście. Bez problemu znajdziesz miejsce serwujące śniadania dopasowane do potrzeb żywieniowych osób aktywnych, w tym zasobne w naturalne źródła białka, natomiast ubogie w cukry.

W ten sposób możesz stworzyć swojemu organizmowi optymalne warunki do budowania masy mięśniowej i wypracować efektowną sylwetkę, nie czując przy tym wyczerpania i nieznośnego głodu.

Spis treści

W samych Katowicach nie brakuje godnych polecenia miejsc serwujących śniadania. Przetestowaliśmy kilka z nich i mamy swojego faworyta. To kawiarnia Kafej przy ulicy Chorzowskiej 5, a więc bardzo blisko ścisłego centrum Katowic.

Kafej jest wręcz kultowym miejscem dla katowiczan, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez pysznej kawy. Warto zatem wiedzieć, że w kawiarni serwowane są również znakomite zestawy śniadaniowe, w tym dla wegetarian i wegan. Spróbuj np. fantastycznych zestawów z jajecznicą, frankfurterkami, grzanką z chleba na naturalnym zakwasie, pastą bezjajeczną z ciecierzycy czy legendarnych już pankejków. Dla tych, którym się spieszy, kawiarnia przygotowuje codziennie świeże bajgle.

Wybór zestawów śniadaniowych serwowanych w kawiarni Kafej znajdziesz na stronie internetowej https://kafej.pl/sniadania/.

Artykuł Partnera