Sauna czy łaźnia turecka co wybrać?

Nie każdy wie, ale sauna i łaźnia turecka mają różne korzenie. Sauna wywodzi się z Finlandii, natomiast łaźnia turecka z Turcji. Chodzi oczywiście o rytuały, gdyż obydwa zabiegi mogą być odbierane jako swego rodzaju rytuały. Z obu ludzie korzystają od setek lat. I co ciekawe, w dzisiejszych czasach, częścią składową hammamu jest sauna.

Można, więc z czystym sercem stwierdzić, że sauna lepszym zabiegiem, pełniejszym jest łaźnia turecka. I wszyscy, którzy choć raz byli w hammamie wiedzą jak bardzo przyjemna i relaksująca jest to wizyta. Można tego doświadczyć będąc na wakacjach w Turcji. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie wakacji w Turcji jest bowiem wycieczka fakultatywna do hammamu. Warto z niej skorzystać zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy później dłużej cieszyć się naszą opalenizną i lepiej zadbać o skórę.

Spis treści

Hammam ma znacznie więcej zalet niż sama sauna. Dzieje się tak dlatego, że w skład zabiegów pielęgnacyjnych w nim przeprowadzanych wchodzi także sauna. Więc siłą rzeczy, pobyt w hammamie jest pełniejszy niż pobyt w saunie. Łaźnia turecka doskonale wpływa na samopoczucie, wygląd skóry. Pozwala na pozbycie się martwego naskórka i poprawia ukrwienie skóry.

Zalety sauny

Natomiast, jeżeli chodzi o saunę, to jej podstawową zaletą jest oczywiście dostępność. Niemal w każdym mieście w Polsce można bez problemu znaleźć saunę, do której można się udać, aby się odprężyć i odpocząć. Początkowo sauna miała za zadanie rozgrzanie domostw i ludzi żyjących w zimnym klimacie. Zauważono jednak, że doskonale wpływa na zdrowie i kondycję ludzi, którzy z niej korzystają. I stała się bardzo popularna. Można z niej korzystać przez cały rok, ale dziwnym trafem, największą popularnością cieszy się właśnie zimą, kiedy można się wspaniale w niej wygrzać, odpocząć i zrelaksować.

Przebywanie w saunie jest coraz popularniejsze i powoli tworzy się w Polsce kultura saunowania. Przed nami jeszcze długa droga, ale warto ją przebyć, gdyż zalety płynące z korzystania z sauny są ogromne.