Na jaką pogodę w Turcji można liczyć?

Panuje przekonanie, że jadąc na wakacje do Turcji zawsze możemy liczyć na doskonałą pogodę. Że ciągle świeci słońce, temperatura powietrza jest odpowiednio wysoka, a morze ciepłe. Jaka jest prawda? Czy sytuacja pogodowa wygląda właśnie tak? Czy można liczyć na to, że wybierając się do Turcji na wakacje będziemy mieli gwarantowaną pogodę? Czy w Turcji nie pada deszcz? Postaramy się udzielić odpowiedzi na te pytania.

Pogoda w sezonie wakacyjnym

Pogoda w Turcji w sezonie wakacyjnym jest gwarantowana. Od czerwca do września mamy pewność, że trafimy na wspaniałą, przyjemną i niezwykle słoneczną pogodę. Przez cały sezon wakacyjny możemy bez problemu cieszyć się słońcem, które całymi dniami niemiłosiernie praży. Dzięki temu można się wspaniale opalić i dodatkowo cieszyć ciepłą wodą w morzu.

Deszcz w sezonie raczej nie pada, a nawet, jeśli pojawią się opady, to trwają dosłownie kilka godzin. W Alanyi podczas sezonu deszcz jest niespotykany, więc można z powodzeniem planować wakacje w tym okresie. Pogoda jest pewna i zawsze dopisuje.

Pogoda po sezonie

Po sezonie w Turcji jest ciepło, ale nie upalnie. Oczywiście pogoda w październiku jest jeszcze bardzo ładna i temperatury są stosunkowo wysokie. Podobnie przecz ma się w maju. Natomiast w miesiącach zimowych temperatura może spaść nawet poniżej 10 stopni. Nie ma już obezwładniających upałów, słońce nie świeci tak intensywnie i zdarzają się dni, w których pada. Jednak nadal pogoda jest doskonała dla wszystkich, którzy chcą odetchnąć od polskiej zimy. Zimą w kurortach turystycznych w Turcji nadal jest bardzo przyjemnie i stosunkowo ciepło.

Turcja po sezonie, np. Turcja w październiku, ma wiele do zaoferowania. Można tutaj wyjątkowo dobrze odpocząć i naładować akumulatory. Idealny wypoczynek można podzielić na dwie tury. Pierwsza, nałapanie słońca w sezonie i druga, zażycie spokoju po sezonie. Pogoda zawsze nam dopisze.

Turcja to doskonałe miejsce na pewne wakacje. Pogoda jest gwarantowana i bez problemu możemy liczyć na to, że wrócimy wspaniałe opaleni z cudownymi wspomnieniami.