Majówka 2019 kiedy wypada długi weekend?

Długi weekend majowy 2019 to idealny czas na wypoczynek za granicą. Można oczywiście wypoczywać w domu, ale lepiej jest zdecydować się na majówkę w Turcji. Wszystko można odpowiednio wcześnie przygotować. Aby to zrobić, warto wcześniej sprawdzić, kiedy wypada ten długi, majowy weekend. Dowiedzieć się w jakie dni wystarczy wziąć wolne w maju, aby cieszyć się długim weekendem.

Spis treści

Kiedy wypada długi weekend majowy w tym roku? Majówka 2019 kiedy wziąć wolne, aby przedłużyć ją maksymalnie? Takie pytania zadaje sobie sporo osób. Nie ma w tym niczego dziwnego. Każdy chce mieć jak najwięcej wolnego nie zużywając urlopu. W tym roku majówka rozpoczyna się w środę 1 maja, 3 maja wypada więc w piątek. W tej sytuacji wystarczy wziąć wolne 2 maja, by nasza majówka trwała 5 dni.

Spis treści

Jeśli chcemy mieć jeszcze dłuższy weekend majowy, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Można wziąć urlop 29 i 30 kwietnia w poniedziałek i wtorek. Wtedy poświęcając 3 dni urlopu mamy aż 9 dni wolnego. Pod warunkiem, że nie pracujemy w soboty i niedziele. Wtedy bez problemu możemy wybrać się nawet na dłuższą wycieczkę za granicę.

Spis treści

Najlepszą odpowiedzią na pytanie - gdzie na weekend majowy najlepiej pojechać? – będzie egzotyczna wycieczka. Idealnym miejscem, w którym przyjemnie można spędzić majówkę jest Turcja. Bez problemu znajdziemy takie wycieczki, jakie tylko chcemy. Tygodniowy pobyt w Turcji? Nie ma problemu. Pięć dni wypoczynku w Alanyi? Nic trudnego. Trzy dni w Turcji? Też się uda znaleźć taką wycieczkę. Każdy znajdzie coś, co będzie mu odpowiadało.

Weekend majowy w Turcji to doskonały pomysł. Jest już ciepło, ale nie strasznie upalnie. Morze ma przyjemna temperaturę. Można się z powodzeniem opalić. Jeśli lubimy zwiedzać, to bez problemu znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Wycieczki do Kapadocji, Pamukkale, rejs statkiem – to wszystko czeka na nas podczas majówki w Turcji. Warto się więc tam udać.