Leżaki na plaży w Turcji

ładna plaża

Będąc na wakacjach w Turcji nie można odmówić sobie opalania nad brzegiem morza i licznych morskich kąpieli. Stale świecące słońce, które doskonale opala sprawia, że nie chce się schodzić z plaży. Ciepła i czysta woda w morzu skłania do tego, aby godzinami w nim pływać. Jednak warto wiedzieć, że plażowanie w Turcji odrobinę różni się od tego, jakie znamy z naszych, polskich plaż.

Spis treści

Opalając się nad basenem mamy do dyspozycji darmowe leżaki. Oczywiście, jeśli zdążymy je sobie zająć. Bardzo wielu turystów zajmuje je wczesnym rankiem. Można odnieść wrażenie, że nie śpią, tylko czekają, aż będzie można zająć leżak. Kładą na nim swój ręcznik i dopiero wtedy idą spać. Jest to jakieś rozwiązanie, ale nie jest specjalnie wygodne.

Na publicznej plaży, jaką jest Plaża Kleopatry, możemy opalać się na ręczniku czy kocu. Możemy też zdecydować się na płatny leżak i parasol na plaży. I to rozwiązanie jest najlepsze, wygodniejsze. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jeśli będziemy systematycznie korzystali z danej plaży i leżaków, to będą one na nas czekały każdego dnia. Czyli możemy mieć swoje ulubione miejsce, w którym będzie czekał na nas leżak. Obsługa na plaży zawsze o to dba i zazwyczaj pamięta, kto, gdzie lubi plażować. Plaża Kleopatry jest jedną z najbardziej znanych plaż w Turcji.

Zalety leżaków plażowych

Podstawową zaletą leżaków plażowych jest wygoda opalania. Możemy je ustawić tak, jak tylko chcemy. Można je przestawiać w zależności do tego jak padają promienie słoneczne. Na dodatek leżąc na takim leżaku nie dokucza nam pasek. Wychodzimy mokrzy z wody i możemy od razu położyć się na leżaku. Nie musimy się martwić tym, że przyklei się do nas piasek.

Lubiący czytać, oglądać filmy na smartfonach, grać także docenią zalety leżaków plażowych. Można, bowiem siedzieć w nich bardzo wygodnie. Mieć oparte plecy, popijać colę lubi drinki, opalać się. No i jest miękko dzięki specjalnym podkładkom na plastikowe leżaki. To może się podobać.