Jaka jest temperatura w Turcji w grudniu?

Nie każdy lubi spędzać zimę w kraju. Co prawda niektórzy uwielbiają śnieg i mrozy, ale zdecydowana większość woli cieplejsze klimaty. Dla tych osób dobrym rozwiązaniem może być spędzenie zimy w miejscu, gdzie jest ciepło. W grudniu można spędzać wakacje w Egipcie lub Turcji. Przy czym, w Turcji jest znacznie przyjemniej. Ale to subiektywna ocena, z którą zapewne zgodzą się wszyscy fani spędzania wakacji i urlopów właśnie w Turcji.

Spis treści

Jadąc w grudniu do Turcji musimy przygotować się na to, że będzie tam znacznie zimniej niż w sezonie. Jednak pogoda w Turcji w grudniu jest bardzo przyjemna. Trafiają się nawet dni, kiedy temperatura wynosi 20 stopni Celsjusza. Średnia temperatura w grudniu wynosi w dzień 19 stopni i 7 w nocy. Natomiast średnia temperatura wody w Turcji w Alanyi wynosi nawet 18 stopni. Czyli jest porównywalna do temperatury wody w Bałtyku. Pod warunkiem, że będziemy porównywali temperaturę wody w Bałtyku latem.

Wybierając się w grudniu do Turcji warto zabrać ze sobą cieplejsze ubrania. Pomimo, że na zewnątrz jest ciepło, to w hotelach może nie być tak przyjemnie. Dlatego warto zapakować do walizki ciepły dres, bluzę, kurtkę, jakieś swetry. No i oczywiście krótkie spodenki.

Jeżeli będziemy chodzili w grudniu, w krótkich spodenkach po ulicach Alanyi to możemy spotkać się ze zdziwionymi spojrzeniami Turków. Dla nich jest zimno. Oni ubierają się tak ciepło jak tylko mogą. Ciężko jest im zrozumieć, że dla nas temperatura rzędu 15 – 20 stopni to doskonała sposobność, aby wskoczyć w krótkie spodenki.

Czy można opalać się w grudniu?

Ilość słonecznych godzin w grudniu to 4 – 5 dziennie. Opady nie są częste, więc przy odrobinie szczęścia jesteśmy w stanie się trochę opalić, zażyć kąpieli słonecznej i popływać w morzu. Alanya jest spokojna, wolna od zgiełku i turystów. Można ją poznawać na nowo i na nowo się w niej zakochać.