Szukasz promocji na kolonie i obozy? Sprawdź, jak je znaleźć

Dzieci na plaży - wakacyjny obóz nad morzem

Posłanie dziecka na kolonie czy obóz młodzieżowy to dziś spore obciążenie dla domowego budżetu. Ceny zorganizowanego wypoczynku powoli doganiają te, jakie trzeba zapłacić za zagraniczne wycieczki w biurach podróży. Nic dziwnego, że coraz więcej rodziców zastanawia się, czy w ogóle ich na to stać. Jeśli masz podobnie, to nasza rada brzmi: rozejrzyj się za promocjami na kolonie i obozy. W naszym artykule podpowiadamy, jak i kiedy ich szukać.

Spis treści

Kolonie i obozy nadal są dostępne nawet na przeciętną kieszeń, co nie zmienia faktu, że ceny tych imprez turystycznych zauważalnie wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat. Obecnie rodzice powinni się liczyć z wydatkiem na poziomie od około 2000 do 3000 zł za 10-dniowy pobyt.

Ostateczna cena zależy od wielu czynników, by wymienić tylko:

  • Termin imprezy;
  • Renomę organizatora;
  • Lokalizację obozu;
  • Standard ośrodka kolonijnego;
  • Jakość wyżywienia;
  • Wycieczki i inne atrakcje w cenie pobytu;
  • Program i tematyka obozu (dotyczy bardzo popularnych obozów tematycznych, np. Harry Potter, MINECRAFT, RPG, LEGO i innych);

Powyższe ceny nie szokują, natomiast mogą stanowić sporą przeszkodę dla części rodziców planujących sfinansować wakacyjny wyjazd swoim dzieciom. Na szczęście organizatorzy regularnie organizują atrakcyjne promocje na kolonie i obozy, które pozwalają sporo zaoszczędzić. Ile dokładnie? Czytaj dalej.

Spis treści

Promocje na kolonie i obozy nie są symboliczne, jak pewnie mogłoby się wydawać biorąc pod uwagę to, jak niechętnie biura podróży obniżają ceny wycieczek. W przypadku turystyki dziecięcej i młodzieżowej jest jednak czego szukać, ponieważ wysokość rabatu może wynieść nawet do kilkuset złotych na pojedynczej rezerwacji.  

Zakładając więc, że obóz młodzieżowy czy kolonie nad morzem kosztuje 3000 zł za 10 dni, to rabat w wysokości 300 zł daje nam aż 10% obniżki. To spora ulga dla domowego budżetu, a już zwłaszcza wtedy, gdy rodzice muszą sfinansować wyjazd rodzeństwu.

Spis treści

Informacji o aktualnych promocjach najlepiej jest szukać bezpośrednio na stronach internetowych organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej oraz w mediach społecznościowych. Dobrym źródłem mogą być też inni rodzice, którzy od lat korzystają z oferty jednego organizatora i zawczasu wiedzą o szykowanej promocji.

Na dobry początek radzimy więc rozejrzeć się za rekomendowanymi organizatorami wypoczynku, dodać sobie ich strony do ulubionych oraz obserwować ich profile w mediach społecznościowych.

Spis treści

Nie ma tutaj żadnej reguły, ponieważ wszystko zależy od indywidualnej polityki organizatora turystyki dziecięcej i młodzieżowej. Można natomiast wyróżnić dwa okresy, w których najczęściej pojawiają się atrakcyjne promocje na kolonie i obozy:

  1. Zima – zimą organizatorzy kuszą promocjami, aby przypomnieć rodzicom o sobie i zachęcić ich do wczesnego rezerwowania miejsc. Jest to o tyle dobry pomysł, że zimą można jeszcze przebierać w ofertach wypoczynku.
  2. Późna wiosna i początek lata – tutaj mamy już do czynienia z ofertami last minute, kiedy to organizatorzy chętnie udzielają rabatów, by zapełnić ostatnie wolne miejsca.

Spis treści

Kogis to jeden z najbardziej renomowanych organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej w Polsce. Biuro słynie również z regularnego przygotowywania naprawdę atrakcyjnych promocji. Tych aktualnych szukaj na stronie https://www.kogis.pl/promocje/.