Jak zachować się w hotelu na wakacjach?

Nareszcie wyjechaliśmy na zasłużony odpoczynek. Tym razem zrezygnowaliśmy z odpoczynku w kraju, na rzecz egzotyki. Wylądowaliśmy na wakacjach w Turcji. Po raz pierwszy jesteśmy w dużym hotelu, w którym można się zgubić. Kilka basenów, niedaleko do morza, oferta all inclusive. Idealne wakacje pora zacząć. Warto jednak wcześniej poznać kilka zasad, które pomogą nam bezstresowo przetrwać całe wakacje. I warto je znać, zanim zaczniemy rozpakowywać nasze walizki. W sumie warto je znać, zanim wylądujemy. 

Spis treści

Warto przestrzegać zasad panujących w hotelu. Czy to odnośnie ręczników, czy godzin posiłków, czy godzin korzystania z basenu. Te zasady są bardzo proste i wbrew pozorom mają uzasadnienie.

  1. Jeżeli chodzi o ręczniki, to lepiej nie wynosić ich z pokoju na basen czy na plażę. Jeśli to będziemy robić, możemy mieć niewielkie nieprzyjemności ze strony obsługi hotelu. Takie ręczniki najczęściej są białe, więc łatwo je wypatrzeć. Na plażę lub na basen bierzemy ręczniki kąpielowe. Są one wydawane w większości hoteli zaraz po przyjeździe. Są darmowe, ale ich wymiana na nowe niestety kosztuje. Zawsze można kupić ręcznik za kilka lir w jakimś pobliskim sklepie, straganie, targu. Nie warto zabierać ze sobą ręczników z kraju.

  2. Godziny posiłków. Są one ściśle określone i ma to swój sens. Przecież obsługa musi mieć czas na to, aby przygotować kolejne posiłki. I dlatego warto chodzić na posiłki w porach, kiedy są wydawane. I lepiej iść wcześniej, gdyż wtedy mamy szanse na to, że niczego nie zabraknie.

  3. Określone godziny korzystania z basenu także mają sens. Ich zadaniem nie jest utrudnić nam życie, tylko ułatwić życie obsłudze. Często posiłki (kolacja) wydawane są nad basenem, rozkładane są stoliki i krzesła. Więc aby goście czuli się komfortowo, zamyka się basen o określonej godzinie. Często twierdzi się, że właśnie dolano chloru do basenu. Czasem tak jest, ale najczęściej nie jest to prawda.

Te trzy proste zasady panujące w hotelach to tylko przykład. Warto się do nich stosować i podchodzić do wszystkiego na luzie. To gwarantuje spokojny wypoczynek.