Jak zachować się na lotniku lecąc

Godziny, a czasem nawet dni poszukiwań nie poszły na marne. Wakacje znalezione, termin określony, jedziemy. Jeśli naszym celem są wspaniałe plaże Turcji, dotrzemy tam samolotem. I to może być dla niektórych kłopotliwa sprawa. Fakt, coraz częściej latamy i sprawniej odnajdujemy się na lotniskach, ale często towarzyszy nam pewien niepokój. Podobnie jest z wakacjami.

Lecimy samolotem, czyli szybko znajdziemy się na miejscu. Ale to samolot i niektórzy trochę się obawiają lotu. Nie ma się czego bać. Latanie jest bardzo bezpieczne, szybkie i wygodne. Czasem na lotnisku jest więcej komplikacji niż w powietrzu i tym się tutaj zajmiemy.

Spis treści

Lecąc na wakacje do Turcji powinniśmy mieć na pewno dowódlub paszport. Bez tego nie mamy szans na to, że przekroczymy granicę. Dowód wystarczy.

Dokumenty z biura podróży. Czasem mamy wszystkie dokumenty takie jak bilety, vouchery na hotel, ubezpieczenia, masę ulotek i katalogów. Czasem mamy tylko umowę zakupu wycieczki i dowód płatności. Niezależnie od tego, co dostaliśmy z biura podróży, to wystarczy, aby lecieć na wakacje. Wystarczy tylko podejść do odpowiedniego stanowiska odpraw na lotnisku, pokazać dokumenty i już. Najpierw nadajemy główny bagaż, później przechodzimy do kontroli celnej i przechodzimy do poczekalni. Warto wiedzieć, że poczekalnia jest już w strefie wolnocłowej, więc można robić zakupy na wakacje. Każdy kupuje co lubi.

Czekamy na podstawienie samolotu. Wchodzimy na pokład. Siadamy wygodnie i lecimy na wakacje. W bardzo przyjemny i szybki sposób.

Spis treści

Można mieć też wizę turecką, gdyż jest ona niezbędna, aby spędzić więcej niż 180 dni w Turcji. Ale nie jest niezbędna aby przekroczyć granicę w Turcji na wakacyjny wypoczynek. Można ją kupić wcześniej przez internet, albo po wylądowaniu na lotnisku docelowym. Wizę kupujemy w samoobsługowych automatach i dostaje ją każdy. Wystarczy zapłacić i wiza jest już nasza.