Jak zachować się na lotniku lecąc

Godziny, a czasem nawet dni poszukiwań nie poszły na marne. Wakacje znalezione, termin określony, jedziemy. Jeśli naszym celem są wspaniałe plaże Turcji, dotrzemy tam samolotem. I to może być dla niektórych kłopotliwa sprawa. Fakt, coraz częściej latamy i sprawniej odnajdujemy się na lotniskach, ale często towarzyszy nam pewien niepokój. Podobnie jest z wakacjami.

Lecimy samolotem, czyli szybko znajdziemy się na miejscu. Ale to samolot i niektórzy trochę się obawiają lotu. Nie ma się czego bać. Latanie jest bardzo bezpieczne, szybkie i wygodne. Czasem na lotnisku jest więcej komplikacji niż w powietrzu i tym się tutaj zajmiemy.

Co warto mieć na lotnisku lecąc na wakacje?

Lecąc na wakacje do Turcji powinniśmy mieć na pewno dowódlub paszport. Bez tego nie mamy szans na to, że przekroczymy granicę. Dowód wystarczy.

Dokumenty z biura podróży. Czasem mamy wszystkie dokumenty takie jak bilety, vouchery na hotel, ubezpieczenia, masę ulotek i katalogów. Czasem mamy tylko umowę zakupu wycieczki i dowód płatności. Niezależnie od tego, co dostaliśmy z biura podróży, to wystarczy, aby lecieć na wakacje. Wystarczy tylko podejść do odpowiedniego stanowiska odpraw na lotnisku, pokazać dokumenty i już. Najpierw nadajemy główny bagaż, później przechodzimy do kontroli celnej i przechodzimy do poczekalni. Warto wiedzieć, że poczekalnia jest już w strefie wolnocłowej, więc można robić zakupy na wakacje. Każdy kupuje co lubi.

Czekamy na podstawienie samolotu. Wchodzimy na pokład. Siadamy wygodnie i lecimy na wakacje. W bardzo przyjemny i szybki sposób.

Co można, ale nie trzeba mieć?

Można mieć też wizę turecką, gdyż jest ona niezbędna, aby spędzić więcej niż 180 dni w Turcji. Ale nie jest niezbędna aby przekroczyć granicę w Turcji na wakacyjny wypoczynek. Można ją kupić wcześniej przez internet, albo po wylądowaniu na lotnisku docelowym. Wizę kupujemy w samoobsługowych automatach i dostaje ją każdy. Wystarczy zapłacić i wiza jest już nasza.