Czy warto odwiedzić bazar w Side czy lepiej w Alanyi?

Przyprawy

Chyba nikt, kto przyjechał na wakacje do Turcji nie odmówi sobie zakupów na klasycznym, tureckim bazarze. Te bazary to zupełnie inny świat. W zależności od tego, na jaki baza trafimy, naszym oczom może ukazać się wiele interesujących rzeczy. Bazary doskonale wpisują się w turecką tradycję, ba! One są kwintesencją tej tradycji i mieszkańcy Turcji nie wyobrażają sobie prawidłowego funkcjonowania bez wizyt na bazarze. Więc bazary żyją pełnią życia. Są miejscem nie tylko, w którym robi się zakupy. Są miejscem, w którym toczy się życie towarzyskie. Aby tego doświadczyć, warto wybrać się na taki bazar.

Spis treści

Może nie będzie to zbyt popularna opinia, ale ogólnie rzecz ujmując, bazary w Turcji są bardzo do siebie podobne. Trwają one od rana do wieczora, można na nich kupić wiele ciekawych produktów. Spotkać wiele interesujących osób. Odbywają się w różne dni tygodnia tak, aby każdy mieszkaniec danego rejonu, miał szansę na zrobienie zakupów. Więc zarówno Alanya, jak i Side czy Manavgat mają swoje bazary i dni targowe.

Będąc na wakacjach wystarczy, że sprawdzicie, kiedy w waszym regionie odbywa się lokalny targ i możecie się na niego udać. Zrobić zakupy, spróbować nowych smaków, obserwować Turków i Turczynki, którzy robią tam zakupy. To bardzo interesujące przeżycie. Można doświadczyć coś nowego. Ale można też zauważyć wiele podobieństw do naszych, rodzimych targów i bazarów.

Spis treści

Przecież u nas też są wspaniałe, lokalne targi, na których można kupić wiele interesujących produktów. Są małe, osiedlowe bazarki, na których kupuje się świeże owoce i warzywa. W Turcji jest podobnie, tylko owoców i jarzyn jest więcej, są bardziej egzotyczne i w przeliczeniu na złotówki, są znacznie tańsze.

Więc wybór pomiędzy bazarem w Side a bazarem w Alanyi powinien opierać się tylko na tym, gdzie jest bliżej. Jeśli bliżej macie na bazar w Side, to sobotni bazar będzie idealny dla was. Natomiast wszyscy spędzający wakacje w Alanyi mają bazary we wtorek i w piątek. W Manavgat na dni targowe przeznaczony jest poniedziałek i czwartek, więc w te dni można odwiedzić bazar w Manawgat Więc każdy znajdzie coś dla siebie. Będziecie na jednym bazarze, to tak jakbyście byli na wszystkich. Zresztą, możecie to sprawdzić.