Co warto zobaczyć w Turcji?

Plaża

Turcja to kraj w którym nie brakuje swoistych zabytków architektury, i nie chodzi wyłącznie o wszelakiej maści pałace czy meczety, choć oczywiście i tych tutaj najzwyczajniej w świecie nie brakuje. Nawiązujący do średniowiecza Konstantynopol czy też pozostałości po okresie starożytności Bizancjum, to obok Błękitnego Meczetu oraz Pałacu Topkapi, Wielkiego Bazaru i Riwiery Tureckiej coś co trzeba zobaczyć.

Warto przy tym wspomnieć, iż część ulic miasta jakim jest Stambuł, a raczej znajdujących się tam budynków, znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dlatego nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż miejsc oraz zakątków jakie warto zobaczyć i poznać, niekiedy na własne oczy gdy chodzi o wspaniałą i orientalną Turcję jest bardzo wiele. Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, że Turcja to kraj słynący z historii, kultury i swoistej tradycji a tym samym pod kątem turystycznym wręcz zachęcający do odwiedzenia go w najbardziej adekwatny sposób.

Turcja oferuje nam nie tylko wypoczynek lecz rąbek historii pod postacią zabytków architektury, unikalnych i niespotykanych a tym samym tych które warto zobaczyć. Chcesz ją lepiej poznać? Dowiedz się gdzie kupić wycieczkę