Antalya co warto zobaczyć

Antalya

Antalya to znany i chętnie wybierany przez turystów kurort turystyczny w Turcji. Nie jest tak popularna wśród polskich turystów jak Alanya, ale to się zmienia. Na odwiedzających czekają tutaj niesamowite zabytki, sporo atrakcji turystycznych, wspaniałe piaszczyste plaże i ciepłe morze. Czyli wszystko to, co sprawia, że wakacje są takie przyjemne.

Spis treści

Antalya jest jednym z największych tureckich miast. Miast, które zlokalizowane są nad brzegiem Morza Śródziemnego. Jego doskonała lokalizacja sprawia, że jest tłumnie odwiedzane przez turystów. Nawet, jeżeli turyści nie zostają tutaj na dłużej, to Antalya jest traktowana jako obowiązkowy punkt. Nie ma się czemu dziwić, wszak jest tutaj sporo atrakcji dla turystów. To tutaj można znaleźć najlepsze kluby nocne i dyskoteki. Masa barów i restauracji czeka na odwiedzających. No i oczywiście jest tutaj sporo zabytków, które także przyciągają turystów.

Rys historyczny Antalyi

Antalya początkowo była rzymskim portem morskim. Przez okres średniowiecza była nie tylko twierdzą, ale również strategicznym punktem wypadowym dla krzyżowców udających się na wyprawy krzyżowe. Została zdobyta w 1207 roku przez Turków. I niemal natychmiast stała się jednym z najważniejszych miast oraz portów. W późniejszych latach przechodziła z rąk do rąk i była okupowana przez wiele różnych wojsk. W końcu wróciła na łono Turcji. Do początków lat 70 ubiegłego wieku była spokojną rybacką miejscowością. Jednak dostrzeżono zalety jej położenia, klimatu, zabytków i stała się jedną z większych turystycznych atrakcji. Należy też do jednych z najnowocześniejszych tureckich miast. To połączenie nowoczesności, historii i turystyki widoczne jest na każdym kroku.

Spis treści

Po wcześniejszych słowach wiadomo już, dlaczego Antalya jest tak chętnie wybierana przez turystów. Wszystko jest tutaj przygotowane na ich przyjęcie. Na dodatek infrastruktura turystyczna rozbudowywana jest systematycznie. Nie bez znaczenia jest fakt, że słońce świeci tutaj ponad 300 dni w roku. No i to właśnie tutaj przebiega główny ciąg komunikacyjny. Można powiedzieć, że wszystkie drogi prowadzą do Antalyi. I jest tutaj nawet port, który obsługuje cały ruch turystyczny w tym regionie. To świetne miejsce na wakacje. Miejsce, które warto zobaczyć i odwiedzić. Może zostać na dłużej? To doskonałe miejsce na wakacyjny wypoczynek.